Jõelähtme vallavanem kiidab maksumaksjaid ja ettevõtteid

Kadrin Karner 03. detsember 2009, 15:46

Üheteistkümne kuu tulumaksulaekumises Eesti omavalitsustest parima tulemuse +5,8% teinud Jõelähtme valla edu peitub vallavanem Andrus Umboja sõnul heades maksumaksjates ja edukalt tegutsevates ettevõtetes.

„Ega siin saladust ei ole, ilmselt on meil lihtsalt head maksumaksjad,“ ütles Umboja tagasihoidlikult. „Ja teiseks võib-olla ka see, et meie vald siin tormilise kinnisvaraarendamise ajal ei ole nii tormiliselt arendanud,“ märkis ta veel, lisades, et seetõttu pole tekkinud ka suurt hulka inimesi, kes oma uusarenduse laenu tasumisega jännis oleks.

„Meie elanikkond on üle keskmise töötasudega ja ka meie valla tööhõive määr on suhteliselt kõrge,“ selgitas vallavanem hea laekumise tagamaid. Ta märkis, et umbes 6000 elanikuga vallas on töötuid umbes 260.

Umboja rääkis, et oma osa mängib ka see, et valla suurimal tööstusettevõttel Talleggil läheb ka hästi. „Öeldakse, et mida kehvemini majandusel läheb, seda paremini kanaliha müüb,“ lisas ta. Samuti on vallavanema sõnul tekstiiliettevõte Lindström samuti teatanud, et üritab pigem töötajaid hoida, mitte koondada.

Tulumaksu laekumine on Jõelähtme vallas 2007. ja 2008. aasta laekumise taseme vahel, ütles vallavanem, lisades, et laekumine on olnud suhteliselt stabiilne. „Arvame, et järgmisel aastal ei saa laekumine nii hea olla, prognoosime umbes 8%-list langust võrreldes selle aastaga. Kuulaekumine võiks jääda natuke alla viie miljoni krooni,“ rääkis ta.

Jõelähtme vallale laekus üheteiskümne kuuga 63,7 miljonit krooni tulumaksu, millest 5,13 miljonit laekus selle aasta novembris. Möödunud aastal olid samad näitajad 60,1 ja 5,3 miljonit krooni. Novembris oli valla tulumaksulaekumine -3,3% ja üheteistkümne kuu võrdluses +5,8%.

Näiteks Tallinna tulumaksulaekumine oli novembris - 20,6%, Pärnus - 27,3% ja Tartus - 16,6%. Veidi paremini läks Harku vallal (-4,5%), Rae vallal (-8,8%) ja Viimsil (-10,4%).

Kokku kahanes Eesti kohalike omavalitsuste tulumaksulaekumine novembris võrreldes aastatagusega 18,4%, mis on parem tulemus kui oktoobri -20,8%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing