Lõhmus otsis meditsiini investeerimise võimalust

Anne Oja 03. detsember 2009, 19:46

Investeerimispankur Rain Lõhmus tahtis enda sõnul meditsiinisfääri investeerida seetõttu, et meditsiin ei kao kuhugi ja inimeste soov tervisesse panustada kasvab.

Rain Lõhmus ütles Medicoverisse investeerimist ja Karell Arstikeskuse ostu põhjendades: "Meditsiinisfäär selline huvitav ala, mis kunagi kuhugi ei kao. Teiseks tegelevad Medicover ja Karell töötervishoiu ja ennetusega ning on omas valdkonnas liidrid.“

Lõhmus tunnistas, et tegu on tema esimese otseinvesteeringuga meditsiinisfääri. Ta ei eitanud, et kaalumisel oli ka teisi variante, kuid Medicoveri juhtkonnaga tekkis klapp, sestap kellegi teisega ta läbirääkimisi ei pidanudki ja Urmas Sõõrumaa ärid olid juba mõnda aega saadaval.

„Medicover on selgelt number üks, selles pole midagi keerulist, kuid oli ka juhuste kokkulangemist,“ sõnas Lõhmus. „See aga ei tähenda, et ma mujale enam ei investeeriks, pakkuda ja arutada võib ikka.“

Küsimuse peale, kui suure osa portfellist soovitab Lõhmus meditsiinisfääri investeerida, puhkes mees naerma. „Kõigepealt soovitaks kõigil ise tervisekontrollis ära käia, kuid marslasena on tõesti näha, et tervishoidu panustatakse üha rohkem,“ selgitas ta.

Lõhmus ütles, et kuna meditsiinivaldkond on väga lai, on ka sellest oodatav tootlus n-ö seinast seina. „Harvardist jäi mulle meelde, et üldine pilt on aga selline, et viletsamate meditsiinifirmade kapitali tootlus on sama, mis parematel autotranspordifirmadel. Seda muidugi Ameerikas,“ täpsustas ta.

Medicoveri kaasomanikuks kavatseb Lõhmus jääda pikemaks ajaks. „Ausalt öelda, arvan, et tegu on pikemaajalise investeeringuga, vähemalt viis aastat,“ lausus Lõhmus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2009, 12:46
Otsi:

Ava täpsem otsing