Volkswagen ostab pool Porsche osalusest ilmselt järgmisel nädalal

Tõnis Oja 03. detsember 2009, 22:17

Volkswagen viib ilmselt järgmisel nädalal lõpule Porsche ülevõtmise esimese etapi omandades 49,9 protsenti sportautode tootjast, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

„Volkswagen on juba edukaim multibrändiga grupp autotööstuses,“ rääkis ettevõtte tegevjuht Martin Winterkorn täna Hamburgis toimunud aktsionäride erakorralisel koosolekul.

„Nüüd koos Porschega teeme veel suurema sammu tippu,“ lubas ta.

Winterkorn soovib eelisaktsiate omanikelt abi rahastamiseks, et võtta üle Porsche autotootmine samanimeliselt holdingfirmalt. Volkswageni ambitsioon kasvatada kasumit ning võtta üle Toyotalt parima autotootja tiitel.

Volkswagen on kerkimas esile autotööstuse esimese võitjana tänu edukale Audi brändile ning domineerivale turuosale kiiresti arenevates riikides nagu Brasiilia ja Hiina.

Mõned aktsionärid tehingut siiski heaks ei kiida. Briti pensionifond Hermes ning Norra riiklik stabiliseerimisfond on olnud avalikult kriitilised tehingu suhtes ning nimetavad seda „mitte aktsepteeritavaks“.

„Me oleme absoluutselt veendunud, et Volkswagen maksab õiglast hinda,“ kinnitas aga ettevõtte finantsjuht Hans Dieter Poetsch.

Volkswagen kavatseb osta Porsche AG ning autode müügigrupi Porsche Holding raha ja aktsiatena kokku 16 miljardi euro eest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 22:17
Otsi:

Ava täpsem otsing