Pühapäev 23. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

SmartPost siseneb Soome turule

Katre Pilvinski 07. detsember 2009, 08:52

Jaanuarist saab SmartPosti pakiautomaatidest saata pakke põhjanaabrite juurde. Uus teenus hakkab toimima koostöös Soome riikliku postiettevõttega Itella.

See tähendab, et Eestis SmartPosti pakiautomaati pandud saadetis toimetatakse Soomes adressaadini Itella teenindusvõrgu abil, teatas ettevõte. Paki saatmine võtab aega 3-4 päeva, sõltuvalt kellaajast millal pakk Eestis pakiautomaati pannakse.

Pole veel täpselt teada kui palju uus teenus maksma hakkab, kuid eeldatavasti saab see olema soodsam kui alternatiivsed võimalused. Pakkide Eestist Soome saatmise võimaluse käivitamise järel on plaanis avada teenus ka vastupidisel suunal. See tähendab, et tulevikus saab saata  Soomest Itella võrgustiku vahendusel pakke Eestisse, SmartPosti pakiautomaatidesse.

Hiljuti Aasta Logistikategu 2009 auhinna vääriliseks hinnatud SmartPosti põhiliseks teenuseks on internetist või postimüügikataloogist tellitu mugava kättesaamise võimaldamine. Selleks on üle Eesti seatud kaubanduskeskustes tööle 36 pakiautomaati. Samuti on võimalik saata pakke ühest automaadist teise.

SmartPOSTi kasutajate ja pakiautomaatide arv on olnud algusest peale pideval kasvuteel.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2009, 10:35
Otsi:

Ava täpsem otsing