Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ansip: Eesti pankureid boonuste maksustamine ei puuduta

Katariina Krjutškova 11. detsember 2009, 18:53

Peaminister Andrus Ansip usub, et Eesti pankureid taoline maksustamine, mida kavandavad näiteks Suurbritannia ja Prantsusmaa, ei puuduta, sest siinsed boonused ei ole võrreldavad nendega, mida makstakse Londonis või Frankfurtis, vahendas "Aktuaalne Kaamera".

"Meie ei peaks oma pankurite raha lugema hakkama. Me ei peaks olema liialt kadedad. Ehkki me kirume Eestis pankasid, siis meie pangad on võrreldes muu maailmaga toimetanud päris vastutustundlikult," ütles Ansip.

Euroopa Liidus kogub toetust Suurbritannia ja Prantsusmaa idee maksustada pankurite ühekordsed boonused.

Suurbritannia teatas enne Euroopa Ülemkogu, et kehtestab 50%-se maksu kõikidele pankurite boonustele, mis vahemikus detsembrist aprillini küünivad üle 27 000 euro.

Prantsusmaa kavandatud maks boonustele on samas suurusjärgus. Need Euroopa suurriigid loodavad, et maksustamisega tuleksid kaasa kõik maailma finantskeskused, sest vastasel juhul võivad pangad viia ebasoodsate tingimuste pärast oma tegevuse mujale. Samas Saksamaa ei kavatse Briti-Prantsuse eeskuju järgida.

Mitmed pankurid nimetavad boonuste maksustamist populistlikuks. Uue maksuga saavad poliitikud valijatele näidata, et finantskriisi ühed süüdlased - liiga suuri riske võtnud investeerimispankurid ei pääse vastutuseta. Pankade päästmiseks Euroopas on kulutatud 3,6 triljonit eurot.

Seekordne Euroopa Ülemkogu pankurite boonuste osas otsuseid ei teinud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2009, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing