Olympic taotlemas online-kasiino luba

Virge Haavasalu 12. detsember 2009, 14:21

Kindlasti ei ole seni vaid tavakasiinode äris tegutsenud Olympic EG loobunud plaanist hakata internetikasiinoteenust pakkuma, ütles kasiinofirma juht Indrek Jürgenson. Käimas on väga aktiivne ettevalmistustöö.

"Hetkel valmistame veel ette viimaseid dokumente, mis on vajalikud kaughasartmängu korraldamiseks vajaliku litsentsi saamiseks," kinnitas Jürgenson. Kuna teadaolevalt ei hakka maksu- ja tolliamet enne 1. jaanuari taotlusi läbi vaatama ega litsentse väljastama, siis ei ole Olympic tema sõnul ka taotluspaketi esitamisega otseselt kiirustanud.

Jürgensi meelest on praegu raske hinnata, kui mitu operaatorit täpselt siinsel turul tegutsema jääb. "Litsentsi saamise eelduseks on rida nõudeid, nagu näiteks serverite asumine Eestis, ning samuti on keeruline prognoosida, kas ja kui mitu ettevõtet taolise plaani uuel aastal teoks teevad ehk täidavad kõik nõuded ja taotlevad endale litsentsi," põhjendas ta.

Jürgens uskus, et internetikasiinoteenust reguleeriva seaduse puhul on põhimõtteliselt tegemist väga õige seadusega. "Siiani ei ole ju riik seda valdkonda kuidagi reguleerinud. Ühelt poolt on olnud inimesed sisuliselt kaitsetud,  kes veebipõhiseid hasartmänge mängivad, ning teiselt poolt on olnud kurvas olukorras ka riik, kes sellelt tegevuselt ei ole saanud ühtegi maksukrooni," leidis kasiinofirma juht.

Konkreetselt Olympic EG kui börsil noteeritud ettevõtte jaoks ei olnud senine "sogases vees kalapüüdmine" Jürgensoni sõnul mõeldav ärimudel. "Nüüd, mil selged mängureeglid on paigas, kavatseme tõsiselt sellel turul tegutsema asuda," lubas ta, lisades, et põhimõtteline huvi ja valmisolek on neil olemas olnud juba mõnda aega.

Arvestades, et Olympic asub kasutama maailma ühe juhtiva tarkvaratootja Playtech online-mängude alast platvormi ja know-how'd, uskus Jürgenson, et ettevõtte positsioon turule sisenemiseks on hea. "Võime põhimõtteliselt edukalt konkureerida kellega iganes ning mistahes legaalsel turul üle terve maailma," arvas ta.  

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2009, 19:41
Otsi:

Ava täpsem otsing