Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ansip: eurole üleminekul krooni kurssi ei muudeta

Kaisa Gabral 15. detsember 2009, 15:37

Täna Riigikogu ees esinedes rõhutas peaminister Andrus Ansip, et mitte keegi ei saa meie tahte vastaselt mingisugust eurole ülemineku kurssi kehtestada.

Eurole ülemineku kurss määratakse Euroopa Komisjoni ettepanekul rahandusministrite nõukogu ehk siis Ecofini poolt esimesel Ecofini koosolekul pärast seda  Ülemkogu, mis otsustab riigi liitumise eurotsooniga.

Ansipi sõnul langetab Ecofin selle üleminekukursi otsuse konsensuslikult. ’’See tähendab, et igal liikmesriigil, kaasa arvatud ka Eestil ja selle rahandusministril on vetoõigus.  Mitte keegi ei saa meie tahte vastaselt mingisugust üleminekukurssi kehtestada. Ma olen päris veendunud selles, et kellelgi pole kunagi olnud ka mõttes hakata ühe riigi tahte  vastaselt talle üleminekukurssi kehtestama,’’ toonitas Ansip.

Eestis on kasutatud valuutakomitee süsteemi, meil on kroonikurss olnud seadusega seotud Saksa marga või siis nüüd euroga juba peaaegu 18 aastat.

Seega puudub igasugune huvi ja põhjus selle kursi muutmiseks. "Meid ei saa keegi sundida eurotsooni meile mittekasuliku kursiga,’’ lausus Ansip.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2009, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing