ELi tööturg vajab pikka järeleaitamist

Anne Oja 15. detsember 2009, 18:55

Kriisile reageerimise meetmed ja ELi rahaline toetus on aidanud leevendada vähenenud majandusaktiivsuse negatiivset mõju ELi tööturgudele 2009. aastal, väidetakse täna esitatud Euroopa Komisjoni aruandes, teatas Euroopa Komisjon.

Euroopa Komisjoni presidendi José Manuel Barroso sõnul peavad Euroopa Liit ja kõik liikmesriigid suunama oma jõupingutused kriisi tõttu kaotatud töökohtade taasloomisesse ning pikemaajalist ergutavat mõju omavate lahenduste leidmisse.

Üheks selliseks sammuks on Barroso sõnul märtsis toimuv ELi sotsiaal- ja tööhõiveministrite kohtumine, mille eesmärk on arutada 2020. aasta majanduskasvu- ja tööhõivestrateegiat. „Tulevase EL2020 strateegia abil aitame sotsiaalse turumajanduse uuesti jalgele ja suundume Euroopa Liidus tugevama, keskkonnasõbralikuma ja kaasavama majanduse poole,” rääkis Barroso järgmise aasta varakevadel toimuvast kohtumisest.

Euroopa Komisjoni hinnangul on praegu ELi ja liikmesriikide tähtsaim ülesanne panna paika õige raamistik tööturu pikaajaliseks elavdamiseks.

Aruandest selgub, et prognooside kohaselt suureneb töötus järgmisel aastal kõigis ELi riikides, ehkki aeglasemas tempos kui seni. Aruanne viitab ka majanduse järk-järgulisele elavnemisele järgmise kahe aasta jooksul, ent kuna tööturud reageerivad aeglasemalt, on mõningase majanduskasvu mõju tööturgudele esialgu siiski võrdlemisi väike.

Komisjoni esitatud aruannet arutavad ELi tööhõive- ja sotsiaalministrid 8.–9. märtsil 2010 tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitseküsimuste nõukogus. Lisaks arvestatakse aruande järeldustega EL2020 strateegia ettevalmistamisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel, mis toimub 2010. aasta märtsi lõpus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2009, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing