SEB: püsimaksega krediitkaart kõige populaarsem

Virge Haavasalu 16. detsember 2009, 12:25

Kõige populaarsem on püsimaksega krediitkaart, mida on SEB väljastanud ligi 80 000, ütles SEB juhatuse liige ja jaepanganduse juht Riho Unt. American Expressi kaartide pakkumist klientidele ei peab SEB vajalikuks.

Kui Swedbank usub, et inimene ei tohiks maksmisel üle ilma hätta jääda, kui kasutab lisaks Visa kaardile American Expressi kaarti, siis SEB leiab, et klient võiks soetada endale nii Visa kui Mastercardi kaardi, kuna tegemist on maailma enim aktsepteeritud kaardimaksebrändidega. „Siis ei tohiks kusagil maailmas maksmisega hätta jääda," uskus Unt.

Võrreldes eelmise aastaga on Undi sõnul nii deebet- kui krediitkaartide tehingute arv samaks jäänud, kuid langenud on keskmise tehingu summa. „Eestis krediitkaartitega tehtud maksete keskmine summa on aastaga langenud 21 protsenti, 380 kroonilt eelmise aastal 300 kroonile sellel aastal. Välismaal tehtud krediitkaartide tehingute keskmine summa on langenud 25 protsenti, 1200 kroonilt 900 kroonile,“ selgitas ta.

Kodumaiste deebetkaardimaksete keskmine summa on Undi sõnul vähenenud 15 protsenti, 270 kroonilt 230 kroonile, välismaal deebetkaartidega tehtud maksete keskmine summa on langenud 28 protsenti, 550 kroonilt 400 kroonile.

Undi ütlusel on keskmise ostusumma nii kiire muutuse taga kaks trendi. „Esiteks on oma jälje jätnud langev majandusaktiivsus, ehk keskmise ostukorvi hind on langenud. Teisalt on aktiivsete kaardikasutajate arv suurenenud, ehk üha rohkem inimesi kasutab igapäevaste ostude tasumiseks vaid pangakaarti," põhjendas Unt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 12:38
Otsi:

Ava täpsem otsing