Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Swedbank: meie tegevusluba Ukrainas pole ohus

Sirje Rank 16. detsember 2009, 13:02

Swedbank ei riku reegleid, mis reguleerivad Ukrainas laenude andmist ega riski seega tegevusluba kaotada, kinnitas Rootsi uudisteagentuurile Direkt Swedbanki kommunikatsioonijuht Thomas Backteman.

Täna kirjutas Rootsi päevaleht Dagens Nyheter, et Swedbankist Ukrainas ühele kliendile antud 1,3 miljardi Rootsi krooni suurune laen võib panga Ukrainas tegevusloata jätta.

Backtemani sõnul teeb leht valed järeldused. „DN on ekslikult kokku pannud reeglid, mis kehtivad Rahvusvahelise Finantskorporatsiooni (IFC, Maailmapanga finantseerimisüksus) laenudele ja Ukraina keskpanga reeglid riigis pangandusloa omamiseks. Osaliselt on reeglid kattuvad, kuid arvestuse alused on erinevad,“ ütles Backteman.

IFC kasutab Swedbanki sõnul rahvusvahelisi raamatupidamisstandardeid, Ukraina keskpank aga kohalikke reegleid.

Nii tõrjub Swedbank väiteid, et suur laen TAS-Kommerzbanki asutajale Sergei Tigipkole, mille Swedbank panka ostes „päranduseks sai“, võib ohtu seada panga tegevusloa Ukrainas.

Backteman kinnitab, et Swedbank ei riku Ukraina keskpanga poolt kehtestatud reegleid, hälbed IFC nõudmistest on aga kahepoolsetes kõnelustes lahenduse leidnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 13:02
Otsi:

Ava täpsem otsing