BÖRS: Dreamliner tegi eduka stardi

Kadrin Karner 17. detsember 2009, 09:04

Kui Boeingu uue põlvkonna reisilennuk Dreamliner ehk 787 tegi teisipäeval oma esimest testlendu, mis on viibinud üle kahe aasta, on aktsia hind juba ammu stardi teinud. Nüüd on tarvis, et lennuk end õigustaks.

Lahti läinud vähemalt üheksa kuud kestva testlendude perioodi avapauguga oli rahul esimesena lennukid kätte saav Jaapani lennukompanii All Nippon Airwaysi asepresident Mitsuo Morimoto. Esialgse kava alusel pidanuksid lennukid käes olema juba 2008. aasta mais, kuid uue tähtaja alusel 2010. aasta lõpus.

Kuigi esimene testlend pidanuks kestma viis tundi, lühendati selle aeg kolmele tunnile, kuna ilmastikuolud olid kehvad. Kuid testpiloodid Mike Carriker ja Randy Neville ütlesid, et lennukit juhtida oli nauding.

Lennuki maandudes tõusis aktsia järelkauplemisel 1,5 protsenti, 56,50 dollarile. Tänavu 30% tõusnud aktsia on muutnud aktsia kalliks. Boeingu aktsia dividenditootlus oli kolm protsenti ja ettevõtte turuväärtuseks 40 miljardit dollarit. Ettevõttele on võrdselt tähtsad nii tsiviillennukite tootmine kui ka lahingusüsteemide valmistamine, kuid viimased on tsiviillennukitest oluliselt kasumlikumad.

Analüütikud soovitavad Boeingu aktsiat hoida
hoia 15
osta 7
müü 7
Allikas: Bloomberg

Pikemalt loe artiklit tänasest Äripäevast või SIIT! Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad soetada SIIN!

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2009, 09:04
Otsi:

Ava täpsem otsing