Autoportaal: esitame hagi ekspressauto.ee vastu

Kristi Malmberg 18. detsember 2009, 15:22

OÜ Autoportaal  juhatuse liige Margus Tomberg sõnul on üks aktiivsemaid Auto24 kuulutuste enda portaali kopeerijaid ekspressauto.ee.

Tombergi sõnul on Auto24 andmebaas ja selles olevad fotod autoriõiguse seaduse kaitse all ning seega on OÜ Autoportaal andmebaasi ja fotode kopeerimine ja ärilisel eesmärgil kasutamine ilma Autoportaali vastavasisulise nõusolekuta keelatud. Käesolevas vaidluses ekspressauto.ee omanikuga on täidetud ka mitmed karistusseadustikus toodud intellektuaalse omandi vastased süüteokoosseisud, märkis ta.

Tombergi kinnitusel on nad pöördunud prokuratuuri poole ja samuti esitavad detsembri alguses ka hagiavalduse Harju Maakohtusse AS Eesti Ajalehed vastu.

"Meie hinnangul ekspressauto.ee kuulutuste mahust üle 80% on ebaseaduslikult kopeeritud auto24.ee internetilehelt," väitis Tomberg. "Kuna OÜ Autoportaal kui autoriõiguste omaja ei ole andnud nõusolekut vastavaks kopeerimiseks AS Eesti Ajalehed poolt ning samuti on OÜ Autoportaal oma õigusi aktiivselt kaitsmas, on kopeerimine ekspressauto.ee poolt muutunud aina oskuslikumaks."

Ta tõi näiteks, et viimane areng on toimunud selles suunas, et auto24.ee autorimärgid (Copyright auto24.ee 2009) hägustatakse enne fotode ekspressauto.ee internetilehele ülespanekut. "Paraku on aga ka hägustatud autorimärgid ekspressauto.ee internetilehel selgesti märgatavad."

Vaatamata korduvatele palvetele seadusevastane tegevus lõpetada, ekspressauto.ee  omanikud rikkumise lõpetamise nõudekirjadele, e-kirjadele ning näost näkku kohtumistel suulistele läbirääkimistele reageerinud ei ole ning jätkavad OÜ Autoportaal õiguste rikkumisi, nentis Tomberg.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2009, 21:36
Otsi:

Ava täpsem otsing