Meelis Paavel: töötukassa on valmis kasvavaks töötuseks

Katre Pilvinski 18. detsember 2009, 14:59

Registreeritud töötus peaks kasvama veel kusagile järgmise aasta esimese kvartali lõpuni, oleme selleks valmis, sõnas Eesti töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

Paavel tõdes, et ta jääb rahule töötukassa tööga mööduval aastal. "See aasta näitas, kas tehtud otsused ja loodud süsteem saab hakkama. Sealhulgas ka struktuurne reform ja teiselt poolt loodud töötuskindlustus-süsteem."

Ta lisas, et vaatamata kõigele, lisaks meie põhiülesandele, mis on inimeste teenendamine, oleme tegelikult pidanud ka organisatsiooni üles ehitama. "Kuna pole olnud suuri tõrkeid ei tehnilises plaanis, ega ka meie jätkusuutlikkuse osas, siis julgen öelda, et töötukassale on läinud mööduv aasta hästi."

Koostöö tööandjatega on üks meie järgmise aasta võtmetegevusi edasi, tõdes töötukassa juhatuse esimees. "Oleme selle tööga alustanud, seda koostööd saab hoida ikkagi läbi meie tegevuse ja läbi selle tekkinud või mitte tekkinud usalduse."

"Esiteks võtsime ette koondamistele reageerimise teenuse, mis tähendab, et me aitame nii töötajaid, kui ka tööandjat koondamissituatsioonis, minnes koos spetsialistidega kohapeale. Sellel aastal on neid juhtumeid olnud üle 200. Tagasiside on olnud valdavalt positiivne," märkis Paavel.

Tema sõnul see, et töötukassa on ülesandeks võtnud ise tööandja juurde minna, on tekitanud tööandjates nende teenuste vastu usaldust ja läbi selle loodetakse, et oluline hulk töövahendusest käiks läbi töötukassa. "Siis meil oleks loogiliselt võimalik pakkuda töötutele, kes meie juurde tulevad töökohti." 

"Viimastel kuudel on olulisel määral kasvanud vakantsete töökohtade arv, mis on meie andmekogudes. Ja huvi järgmisel aastal käivituva palgatoetuse vastu on väga suur," sõnas ta.

"Mulle isiklikult meeldib väga meie tööpraktika teenus, mis tähendab, et me viime kokku tööotsija ja tööjõudu vajava tööandja. Ning nelja kuu jooksul on võimalik, nii ühel kui teisel poolel aru saada, kas see töösuhe sobib. Selle teenuse kasutamine on hüppeliselt kasvanud," rääkis Paavel. 

"Veel pean oluliseks meie teenustest konkreetset töötajate vahendamist. Koostöös tööandjatega saame kombineerida oma teenuseid, kui töötajale või töötajate grupile on vaja mõnda spetsiifilist teenust, siis me oleme valmis seda osutama," lisas ta.

Töötukassa juhatuse esimehe sõnul toetuvad nad töötuse määra prognoosidel  rahandusministeeriumi makroprognoosidele ja sellele konservatiivsele stsenaariumile ning selle järgselt registreeritud töötuse määra jääb aasta keskmiselt 92 000 inimese kanti.

"Täna on meil 86 000 klienti. Registreeritud töötus peaks kasvama veel kusagile järgmise aasta esimese kvartalini. Järgmise aasta teises pooles tegelikult kõik prognoosid näitavad juba, et uusi registreerituid töötuid lisandub vähem ja ka meie juurest hõivesse liigub rohkem inimesi, oleme tagatud nii rahalise ressursiga kui järjest paraneva valmisoleku ja võimekusega, et selle situatsiooniga hakkama saada," rääkis Paavel.


 

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2009, 10:55
Otsi:

Ava täpsem otsing