Reede 28. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Euroopa Nõukogu on rahul rahapesu tõkestamise tegevusega Eestis

Kristi Malmberg 21. detsember 2009, 16:35

Detsembri alguses Euroopa Nõukogu Moneyval`i plenaaristungil kaitses Eesti edukalt rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise teemalist raportit, mille lõpphinnang toetab Eesti edusamme ja senist tegevust, teatas rahandusministeerium.

Moneyval`i kolmandas hindamisraportis anti Eestis kohaldatud meetmetele kõrged hinnangud. Siiski leidsid eksperdid ka, et mõningates küsimustes tuleks Eesti õigusakte veel parandada ja täpsustada, et tagada suurem vastavus rahvusvahelistele standarditele.

Raportis sisaldunud ettepanekute täitmiseks muudeti mitmeid Eesti õigusakte, sealhulgas parandati ja täpsustati rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadust, karistusseadustikku ja kriminaalmenetluse seadustikku. Vastavad muudatused rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses jõustuvad juba käesoleva aasta 26. detsembril.

Loetletud muudatused ja vastavate järelevalveasutuste ja prokuratuuri asjakohane tegevus kinnitavad Eestis kohaldatud meetmete efektiivsust ja olid eelduseks arenguraporti edukale kaitsmisele. 

Moneyval`i neljas hindamisvoor on kavandatud Eestis läbi viia 2011.aastal.

Moneyval (The  Committee of Experts on the Evaluation of Anti-Money Laundering Measures and the Financing of Terrorism) on Euroopa Nõukogu rahapesu vastase võitlusega tegelev ekspertkomitee ning selle eesmärk on viia läbi vastastikuseid hindamisi rahapesu ja terrorismi rahastamise vastase võitluse meetmete osas. 1997. aastal asutatud komiteel on 28 alalist ja kaks ajutist liiget.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2009, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing