Rikaste TOP: tema käes on veerand turust

Katariina Krjutškova 21. detsember 2009, 08:43

Lasnamäe korteris paarkümmend aastat tagasi vineeri vahendamisega äri alustanud Igor Izraeljan (52) oli sel aastal Äripäeva rikaste edetabelis 1,38 miljardi krooni suuruse varandusega 16. kohal.

Izraeljanile kuuluv ettevõte Technomar & Adrem võis uhkustada sellega, et talle kuulub kaablitrumlite küljedetailide maailmaturust umbes veerand. 2006. aastal alustas ettevõte parketitootmist. Ettevõtte varade maht on üle miljardi krooni ja tegemist on eduka eksportööriga.

Lisaks kuulub Izraeljanile veel EVEA Panga endine liisingufirma, mis kannab praegu nime ALG Liising. Izraeljan oli EVEA Panga nõukogus ning ka omanikeringis. Tema üks suuremaid kinnisvaratehinguid oli 2002. aasta septembris 80 miljoni krooniga Tasmo Ärigrupi ost. Sellele firmale kuulub Tallinnas asuv Idakeskus. Ettevõtte müüjaks oli teine EVEA Panga kunagine omanik ja nõukogu liige Abram Beinenson, kelle nimi on rohkem tuttava Eesti vene keelt kõnelevate ettevõtjate seas.

Idakeskuse müügist teenitud rahale investeerimisvõimalusi otsides üritas Beinenson koos Anatoli Kanajeviga pakkuda konkurentsi Vjatšeslav Leedole Tallinnas Vabaduse platsi all parkla arendamisel. Samuti osales ta Tallinna Teenindusmaja ostukonkursil, mille aga võitsid Tallinki suuromanikud.

Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Reedel kirjutasime Eesti ühe suurema ekspedeerimisfirmade grupi omanikest Galina Ignatenkost ja Danil Ignatenkost.

Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate varasemaid tegemisi uurides.

Need, kes ei ole Äripäeva tellijad, saavad uue rubriigi "Rikaste TOP" lugemiseks päevapileti osta SIIT.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2009, 08:43
Otsi:

Ava täpsem otsing