Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Gruusia taotleb Venemaaga lennuühenduse taastamist

Sirje Rank 22. detsember 2009, 12:45

Gruusia taotleb Venemaalt Moskva ja Tbilisi vahelise lennuühenduse taastamist, mis on katkenud 2008. aasta augustis puhkenud sõjast saadik.

„Gruusia lennukompanii pöördus Venemaa poole taotlusega taastada pühadeks tðarterlennud ning alates jaanuarist regulaarne lennuühendus,“ ütles täna Airzena Georgian Airways pressiesindaja Nino Giorgobiani. „Me loodame, et tegemist ei ole järjekordse PR-kampaaniaga,“ vahendas agentuur Bloomberg.

Venemaa president Dmitri Medvedev ütles 9. detsembril, et ei näe erilisi takistusi, miks otselennud Venemaa ja Gruusia vahel ei võiks taastuda ning miks kahe riigi vahel ei võiks reisida viisavabalt.

Venemaa katkestas 2006. aasta oktoobris transpordi- ja postiühenduse Gruusiaga ning blokeeris rahaülekanded, reageerides nii Venemaa sõjaväelaste väljasaatmisele, keda süüdistati spioneerimises.

Embargo tagajärjel on Gruusia kaotanud 2% SKPst, ütles Gruusia rahandusminister Kakha Baindurashvili.

Lennuühendus taastus 2008. a märtsis, kuid katkes uuesti augustis sõja puhkedes. Diplomaatilised sidemed katkesid. Juba varem oli Venemaa keelustanud Gruusia veinide ja mineraalvee impordi.

Gruusia valitsuse prognoosi järgi kahaneb riigi SKP tänavu vähemalt 1,5%. Tuleval aastal kasv taastub – prognoosi järgi kasvab SKP 2%.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2009, 12:45
Otsi:

Ava täpsem otsing