Kollapsi teinud Lehman maksab suuri boonuseid

Sirje Rank 22. detsember 2009, 11:18

USA investeerimispank Lehman Brothers, mille kollaps läinud aasta septembris lõi finantsturud üle maailma vankuma, palkab pankureid ja maksab suuri boonuseid, et töötajad ei lahkuks, kirjutab Financial Times.

Lehmani Euroopa haru palkab töötajaid appi lahti harutama panga kollapsi järel üles jäänud tehingute rägastikku, et selgitada välja kohustused ja nõuded.

Lehmani pankroti üle järelevalvet teostav kohtunik New Yorgis kiitis läinud nädalal heaks täiendavad 50 miljonit dollarit boonuste maksmiseks ca 230-le tuletisinstrumentide kauplejale, et pankrotis panga 10 miljardi dollari suurune portfell läbi sorteerida.

Samal ajal on mitmete USA ja Euroopa pankade boonuste maksmise plaanid avalikkuse terava kriitika all ning Suurbritannia ja Prantsusmaa kavatsevad boonused kõrgelt maksustada.

PwC partner Steven Pearson kommenteeris, et pangal tuleb boonuseid maksta, et tagada nõutud oskustega töötajad.

Lehmani Euroopa haru palgal on praegu ligi 440 töötajat. Kui pank 2008. a septembris kokku varises, töötas Euroopa harus 5300 inimest. Neist ligi 2800 võttis üle Jaapani Nomura, ca 1000 koondati ning 1000 leidis teise ameti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. December 2009, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing