Hasartse raha eest plaanis rohkem naisi aidata

Katariina Krjutškova 23. detsember 2009, 19:29

Õnnemängurite taskust laekub loodetust poole vähem raha, mistõttu hasartmängumaksu nõukogu leiab, et peab rahalise toetamise prioriteedid ümber hindama.

„Rohkem toetust võiks saada kriisiabi projektid: naiste varjupaik, kriisiabi ja abitelefonid,“ lausus hasartmängumaksu nõukogu esinaine Kaia Iva. Tema hinnangul aga ei vasta tõele, et praegu püsivad kriisikodud elus vaid tänu annetustele. 

„Kui raha on olnud rohkem, siis anname neile (kriisiabile - toim) raha suuremas mahus. Nemad on olnud üks suurimaid prioriteete. Nii et see, et ainult annetustest elavad, ei saagi tõele vastata,“ ütles Iva.

Kuigi kriisiabil andvatel asutustel raha napib ja nende olukorda tuleb leevendada, peab Iva siiski veelgi tähtsamaks pikaajalisi strateegilisi partnereid ja katuseorganisatsioone: puuetega inimesi ja eakaid.

Hasartmängu maksu laekumiseks plaaniti aasta lõpuks 489 miljonit. Paraku on tänavu üheteistkümne kuuga kogunenud vaid 253,5 miljonit krooni. Iva nentis, et aasta lõpuks jääb kavandatud summa 200 miljoni krooni võrra väiksemaks ehk laekub vähem kui 300 miljonit.

Hasartmängu maksu kogu langes esimesel poolaastal märgatavalt, kuid nüüd on jäänud langus pidama. Iga kuu laekub õnnemängurite taskust plaanitust poole vähem raha.

Vähese maksulaekumise põhjus pole Iva arvates vaid kasiinode sulgemises ja tarbimisharjumustes, niisamuti tarbija meelemuutuses. „Aga on ka väiksem osa, kus hasartmäng läheb rohkem internetipõhiseks ja kuhu meie maksukäsi sinna järele ei ulatu,“ nentis Iva.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2009, 17:55
Otsi:

Ava täpsem otsing