If soovitab: kuidas pühade ajal autoga ohutult sihtpunkti jõuda

Katre Pilvinski 23. detsember 2009, 18:14

Viimaste päevade lumerohkus on kahekordistanud If kindlustusele teatatud autokahjude arvu.

Selle nädala esmaspäeval ja teisipäeval registreeriti Ifis 226 sõidukikahju, nendest 114 kasko- ja 112 liikluskahju, teatas kindlustusselts. Eelnevate nädalate esimestel päevadel on Ifile laekunud keskmiselt kokku 110 sõidukitega seotud kahjuteadet.

Kaskokahjudest oli lume tõttu enim kokkupõrkeid teiste sõidukitega, teelt väljasõite ning otsasõite muudele objektidele nagu postid ja liiklusmärgid. If kindlustuse sõidukikahjude osakonna juhataja Taavi Kiibuse sõnul on suurimaks liiklusõnnetuste kasvu tekitajaks ebasoodsad ilmastikuolud.

10 kasulikku soovitust, kuidas pühade ajal autoga sõites ohutumalt sihtpunkti jõuda:

1. Enne sõidu alustamist kontrollige, et auto on tehniliselt korras, pöörates erilist tähelepanu rehvide, tulede, pidurite ja aku korrasolekule ning aknapesuvedeliku olemasolule.
2. Varuge sõiduks piisavalt aega, olge tähelepanelikud kiirusepiirangute ja ilmastikuolude suhtes ning valige sõidukiirus vastavalt teeoludele.
3. Enne sõidu alustamist puhastage hoolikalt lumest kõik autoklaasid, et tagada piisav nähtavus.
4. Kui võtate ette pikema reisi, varuge piisavas koguses kütust.
5. Kinnitage kogu pagas hoolikalt, et see ootamatu pidurduse korral reisijaid ei vigastaks.
6. Veenduge, et kõik sõitjad on nõuetekohaselt turvavööga kinnitatud, eriti lapsed. Autosõidu ajal tuleb tagada ka lemmikloomade ohutus.
7. Ärge saatke autoroolis olles jõulutervituse SMS-e või rääkige mobiiltelefoniga, sest see hajutab tähelepanu ning suurendab õnnetuste tõenäosust.
8. Kui teete vahepeal puhkepause, siis autot teeservas peatades süüdake ohutuled ning auto ümbruses liikudes kandke helkurit või helkurvesti, et pimedal ajal ja tihedas lumesajus olla nähtav teistele autojuhtidele.
9. Kontrollige, et Teil oleks autos kaasas ohukolmnurk, varuratas ja tungraud. Samuti labidas ja ilmastikule vastavad riided.
10. Kontrollige oma kindlustuspoliisi kehtivust. Võimalusel kandke kindlustuspoliisi autodokumentidega kaasas, sellelt leiate kindlustusseltsi kontaktandmed ja kahjujuhtumi korral juhised õige käitumise kohta.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. January 2010, 10:03
Otsi:

Ava täpsem otsing