Ukraina ei saa IMFilt kiiret hädalaenu

Sirje Rank 23. detsember 2009, 16:54

Rahvusvaheline Valuutafond lükkas tagasi majanduskriisis Ukraina palve maksta veel enne selle aasta lõppu välja 2 miljardi suurune osa mullu Ukrainale eraldatud abilaenust, kirjutab Financial Times.

Põhjuseks IMFi nõudmiste eiramine 2010. a riigieelarve koostamisel ning poliitilise konsensuse puudumine jaanuaris lähenevate presidendivalimiste eel.

IMF on Ukrainale mullu eraldatud abilaenust välja maksnud 11 miljardit dollarit, kuid külmutas maksed novembris poliitilise nääklemise ja reformide soikumise tõttu. Poliitilise olukorra rahunemist pole loota enne 17. jaanuaril toimuvate presidendivalimiste teist vooru tuleva aasta veebruaris, kirjutas leht.

Ukraina rahandusministri Ihor Umanski sõnul on Ukraina valitsusel siiski ka teisi viimase minuti lahendusi, et lähikuudel tagada palkade ja pensionide väljamaksmine ning Venemaale gaasiarvete tasumine.

Samas on Ukraina hoiatanud, et riigi finantsprobleemide teravnemine võib negatiivselt mõjutada ka teisi riike. 40% Ukraina pangandusturust on Euroopa pankade käes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. December 2009, 16:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing