Jõulukaarte saadeti masust hoolimata rohkem

Anne Oja 27. detsember 2009, 10:44

Pühadetervitusi saadeti võrreldes eelmise aasta jõuluperioodiga rohkem, kirjade hulk ulatus jõulueelsetel päevadel 300 000ni, teatas Eesti Post.

Võrreldes eelmiste aastatega oli märgata trendi, kus kaartide valikul pöörati olulist tähelepanu kujundusele. Üllatavalt palju oli erikujulisi kaarte ja ise tehtud ning kaunistatud ümbrikke – näiteks oli neile kleebitud pärleid, päkapikke ja ka erinevaid paelu. Samuti oli väga populaarne „Minu Mark” ehk isekujundatud postmark.

Hea meel on tõdeda, et eestlastele on endiselt südamelähedane saata oma käega kirjutatud kirju ja tervitusi, käsitsi kirjutatud aadresside osakaal võrreldes trükitud aadressidega oli silmnähtavalt domineeriv.

Endiselt valmistavad Eesti Postile muret puudulike aadressidega saadetised, millest nii mõnigi ei ole veel saajani jõudnud.  Kõige tihedamini esinev viga on puuduv või valesti kirjutatud sihtnumber.

Paljud jätsid oma tervituste läkitamise viimastele päevadele ja ka välismaale minevad saadetised postitati vahetult enne pühi. Viimased jõuavad saajateni kahjuks alles aasta lõpuks.

2008. aasta detsembris saadeti 6,1 miljonit kirja, selle aasta jõulukuu täpsed numbrid selguvad jaanuaris 2010.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. December 2009, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing