Allar Jõks nõustas Moldova õiguskantslerit

Anne Oja 28. detsember 2009, 19:43

Advokaadibüroo Sorainen nõunik Allar Jõks nõustas detsembris ÜRO Arenguprogrammi eksperdina Moldova õiguskantslerit, teatas advokaadibüroo.

Mitu nädalat kestnud missiooni eesmärgiks oli parandada Moldova õiguskantsleri positsiooni inimõiguste ja demokraatia eestkõneleja ning kaitsjana.

"Ainult siis, kui õiguskantsler tegeleb ühiskonna jaoks oluliste teemadega, suudab üleval hoida avalikku debatti ja muuta seeläbi väärtushinnanguid ühiskonnas, on võimalik panna riigivõim austama põhiõigusi ja õigusriigi põhimõtteid," kommenteeris Jõks. "Kuigi Eesti ja Moldova on riikluse arengult erineval tasemel, on näiteks erakondade rahastamise läbipaistvuse osas sarnasusi rohkem, kui arvata võiks."

Missiooni tulemusena peab valmima soovituste nimekiri Moldova õiguskantsleri tegevuste tõhustamiseks. "Põhijoontes on tegemist sarnase tööga, mida tegin möödunud aastal Gruusias. Hea meel on tõdeda, et tänaseks on seal juba ka esimesi tulemusi näha. Loodan, et sama õnnestub ka Moldovas," selgitas Jõks.

Advokaadibüroo Sorainen vanempartneri Aku Soraineni sõnul on panuse andmine demokraatlike reformide läbiviimiseks Moldovas ettevõtte jaoks suur au. See oli ka põhjus, miks advokaadibüroo Sorainen toetas Jõksi Moldova missiooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2009, 19:43
Otsi:

Ava täpsem otsing