Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aktsiiside tõus parandaks riigieelarvet 500 mln võrra 

Katre Pilvinski 29. detsember 2009, 08:37

Planeeritavate muudatuste järgi aktsiisiseaduses tõuseks kütuse hind orienteeruvalt 6,2% ja elektri hind umbes 1,3%. Kui ettepanek vastu võetakse võib riigikassasse laekuda ligi 500 mln krooni enam.

Ernst & Young Baltic ASi partner Ranno Tingas ütles, et maksumäärade tõususid tuleb uuest aastast aktsiiside osas. "Need, kes müüvad ainult aktsiisiga maksustatavaid kaupasid ja teenuseid, neil läheb järgmisel aastal kindlasti olukord keerulisemaks, kuna aktsiis suureneb," kommenteeris ta.

Ernst & Young Baltic toob välja planeeritavad muudatused aktsiisiseaduses:

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas novembris, et riigieelarve tasakaalu parandamiseks tuleb järgmisest aastast tõsta mootorikütuse- ja elektriaktsiisi. Kui ettepanek, millega kütuse hind tõuseks orienteeruvalt 6,2% ja elektri hind umbes 1,3% vastu võetakse laekub plaanide kohaselt riigikassasse ligi 500 mln krooni enam, vähendades seega eelarve defitsiiti rohkem kui 0,2% võrra.

Alates 16. novembrist on Riigikogu menetluses seaduseeelnõu „Alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seadus“, mille eesmärk on alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse kooskõlla viimine uue EÜN direktiiviga. Seaduse jõustumine on kavandatud 2010. aasta 1. jaanuariks. Direktiivi muudatustega seotud sätete jõustumine on kavandatud 2010. aasta aprilliks.

Aktsiisiseaduse olulisemate muudatuste kohaselt ei rakendata näiteks aktsiisikaubale enam aktsiisijärelvalvet, kui see on tollijärelevalve all, võimaldatakse kolmandast riigist imporditud kauba liikumist ühenduse territooriumil aktsiisijärelevalve all ilma tolliformaalsuste rakendamiseta ning aktsiisilao tegevusloa andmise või sellest keeldumise otsuse tegemise aega pikendatakse 30 päevalt 60 päevale aktsiisikauba tootmise korral.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. December 2009, 13:51
Otsi:

Ava täpsem otsing