Venemaa tahab ohjeldada spekulatiivset kapitali

Sirje Rank 29. detsember 2009, 16:03

Venemaa peaminister Vladimir Putin ütles täna Vladivostokis, et Venemaa kaalub abinõusid spekulatiivse kapitali ohjeldamiseks.

Midagi nii karmi nagu Brasiilias oktoobris välisrahale kehtestatud maks Venemaa siiski ei plaani, vahendas agentuur Reuters.

„Meil tuleb reegleid kohendada, et vähendada spekulatiivse kapitali huvi jooksuga Venemaale tulla,“ ütles Putin. „Mingit revolutsiooni ei tule.“

Veel nentis Putin, et toorme ekspordist sõltuv majandus ei ole täna veel rubla kursi vabakslaskmiseks valmis. „Sedamööda kuidas majanduse struktuur mitmekesisemaks muutub, läheme üle vabalt ujuvale kursile ja see peaks olema üks abinõusid, mis kaotab soodsad tingimused spekulatiivse kapitali jaoks,“ ütles Putin.

Venemaa kaotas kapitalipiirangud 2006. aastal, mis tõi kaasa „kuuma raha“ kiire sissevoolu. Aastaks 2008 oli ettevõtete võlakoorem paisunud 450 miljardile dollarile, rubla järsult tugevnenud ja inflatsioon kiire. Majanduskriisi puhkedes pages aga 2008. aastal Venemaalt 130 miljardit dollarit ning rubla kaotas pea kolmandiku oma väärtusest. Viimastel kuudel on huvi Venemaa ja teiste arenevate turgude suhtes taastunud ning rubla jälle kosunud.

Putini sõnul on valitsuse ülesanne tuua riiki välisinvesteeringuid, kuid mitte selliseid, mis „esimese vihmase ilma“ järel riigist pagevad. „Me peame looma soodsad tingimused pikaajalistele välismaistele otseinvesteeringutele,“ ütles Putin.

Välismaised otseinvesteeringud Venemaale kahanesid selle aasta esimese üheksa kuuga 48%, küündides Venemaa föderaalse statistikaameti andmeil kõigest 10 miljardile dollarile.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2009, 17:09
Otsi:

Ava täpsem otsing