BÖRS: Aasias lennukid langevad

Silvia Viidik 30. detsember 2009, 10:12

Aasia aktsiad on täna üle mitme tõusupäeva langenud ning langust veavad peamiselt lennukompaniid.

Üheks võimsamaks langejaks on käibe poolest Aasia suurim lennukompanii Japan Airlines, kelle aktsiahind sipleb 25protsendilises miinuses spekulatsioonide tõttu, et ettevõte võib silmitsi seista pankrotiga. Jaapani ametnikud kohtuvad täna õhtul lennukompanii tulevikuväljavaadete arutamiseks.

Aasia aktsiad kauplevad 30kordsel avaldatud kasumil, mis on kõrgeim tase alates 2002. aastast ning enam kui poole rohkem arenenud turgude liikumist peegeldavast MSCI World indeksist. Sellegi poolest kolmekordistusid EPFR Global andmetel eelmisel nädalal rahavood arenevate turgude fondidesse.

„Pärast tugevaid tõuse lõppeval aastal on ilmnenud kalduvus kasumite lukustamiseks ja järgmiseks aastaks ümberpositsioneerimiseks,“ kommenteeris ANZ Banking Group toorainestrateeg Mark Pervan Bloombergile. „Näeme minu arvates edaspidi külgsuunas liikumist,“ märkis ta.

Jaapani Nikkei 225 indeks on langenud 0,90 protsenti, Hongkongi Hang Seng indeks 0,32 protsenti ja India Sensex indeks on vajunud 0,02 protsenti. Hiina CSI indeks on teistele vastu ujudes kerkinud 1,66 protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2009, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing