Ekspresident: Läti probleem on ametnikud ja valitsus

Anne Oja 31. detsember 2009, 15:55

Läti endine president Guntis Ulmanis ütles, et Lätil on väga ebapädev ametnikkond ja valitsuse probleemid algavad praegusest valitsukoalitsioonist.

"Mitte üks poliitiline jõud ei näi tugeva ega targana, et juhtida valitsust ja hõivata selles liidripositsioon. Selleks on objektiivsed põhjused - majanduslik olukord. Kui poleks kriisi, ei püsiks selline koalitsioon üldse koos," vahendas rus.db.lv Ulmanise intervjuud Neatkarigale.

Ulmanise hinnangul võinuksid rahvasaadikud olla diplomaatilisemad palkade vähendamist hääletades, kuid kõige küünilisem oli seimis valitsenud vaikus küsimuse arutelu ajal. "Sellise otsuse vastuvõtmine täielikus vaikuses, ilma debattideta, sai silmuseks Läti rahva kaela," ütles Ulmanis. "Ma mõistan, et saadikud töötavad palju, et neil on rasked kohustused, kuid suurema osa ühiskonna seas elavat arutelu tekitava otsuse vastuvõtmine täielikus vaikuses, rahvast ja kodanikest lahti rebides... see on valus ja solvav."

rus.db.lv kirjutas 10. detsembril, et seim hääletas kahe minutiga jätta rahvasaadikute 2010. aasta palgad 2009. aasta tasemele. Otsus võeti vastu aruteluta ja juba esimesel lugemisel.

2009. aastal kaotasid Läti rahvasaadikud poole palgast, kuid aasta lõpu seisuga oli kuuteenistuseks sellegipoolest 986 latti (ca 21 692 krooni) miinus maksud, millele lisandub rida kompensatsioone ja preemiaid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. December 2009, 16:00
Otsi:

Ava täpsem otsing