Investeerimispealik: eurotsoon ei jää püsima

Maarja-Liis Mitri 07. detsember 2011, 18:09

Võlakriisi areng on näidanud, et eurotsoon on jõudnud oma elutsükli viimasesse faasi ja tervikuna seda päästa pole võimalik, ütles  investeerimisfirma Emergent Asset Management investeeringute ülem David Murrin.

David Murrini sõnul ei suuda praegune euroala ilma mõradeta kestma jääda ja Euroopa liidrite käitumine peegeldab eelkõige meeleheidet. „On põnev vaadata, kuidas Euroopa poliitikud üritavad meeleheitlikult süsteemi koos hoida; süsteemi, mis on pankrotis nii rahaliselt kui ka ülekantud tähenduses majanduskasvu ergutavate mehhanismide poolest,” ütles Murrin, lisades, et kõige tugevamal positsioonil on hetkel Saksamaa, mis ei lase millelgi oma elustandardit alandada.

Ühtlasi arvab Murrin, et ükskõik kui palju raha Euroopa keskpank kriisi leevendamisse ka ei investeeriks, mitte miski ei suuda muuta asjaolu, et praegune süsteem majanduskasvu genereerida ei suuda. Ka üksteise järel toimuvad poliitilised kohtumised, millel pole absoluutselt mingit tulemust, näitavad Murrini hinnangul, et Euroopa liidrite ettepanekutel puudub sisu.

Võimalus Murrinile vastupidist tõestada on juba sel nädalal, kui reedel, 9. detsembril leiab aset Euroopa Liidu liidrite kohtumine. Saksamaa ja Prantsusmaa esindajad on eelkohtumistel arutanud võimalikku aluslepingute muutmist, mis tooks kaasa fiskaaluniooni ja rangemad ettekirjutused riikide eelarvepoliitikale.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2011, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing