"Luik jagas mulle õpetusi"

Hannes Sarv 07. jaanuar 2011, 16:20

Tallinna linnapea ja Keskerakonna liider Edgar Savisaar käis täna lõunal Ekspress Grupi suuromaniku meediaärimees Hans H. Luigega. Kohtumise põhjuste ja lõunalauas räägitu osas jäi Savisaar kidakeelseks, öeldes vaid, et kogus nippe valimisteks.

„Hans H. Luik jagas mulle õpetusi, milliste relvadega opositsioon võiks võita märtsikuised valimised. Panin tema õpetussõnad hoolikalt tallele ja kavatsen nende järgi ka käituda,“ edastas Tallinna linnavalitsuse nõunik Liina Oja pärast kohtumist Savisaare kommentaari.

Linnapea päevakavas oli täna keskpäeval alanud kohtumiseks Hans H. Luigega määratud kaks tundi. Linnavalitsuses seda aga ei toimunud. Linnavalitsuse nõuniku Oja sõnul oli tegemist lõunasöögiga, kuid ta ei osanud täpsustada, kus see toimus.

„Ühestki kinnisvaraprojektist meil temaga juttu ei olnud,“ lisas Savisaar vastuseks küsimusele, kas arutati ka Luige firma kinnisvaraprojekti Tallinnas Pirita tee ääres.

Luige firma Minigert omanduses olevale kinnistule aadressiga Pirita tee 20a plaanib firma rajada hotelli ja ärihoone. Mullu juunis avaldas Eesti Ekspress intervjuu Tallinna linnaplaneerimise ameti ehitusjärelevalve endise juhi Rain Seieriga, kes väitis, et ta koondati osalt just selle projektiga seoses. Nimelt väljastas Seier ettevõtte projektile ehitusloa, ent tema sõnul oli tal abilinnapea Taavi Aasa kaudu kästud selle väljastamist pidurdada. Pidurdamise soovi põhjustas asjaolu, et Luige välja antav Eesti Ekspress oli avaldanud mitu artiklit linnavalitsuse ametnike ja Keskerakonna liikmete pistisevõtmise kahtluste kohta.  

Luigelt pole Äripäeval täna õnnestunud kommentaari saada. 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2011, 20:08
Otsi:

Ava täpsem otsing