Munitsipaalpolitsei töö tuleb täiega ümber korraldada

Andres Herkel 11. jaanuar 2011, 00:00

Ligemale kümme aastat tagasi oli ansamblil Velikije Luki hitt "Tallinn põleb", mille järgi anti nimi ka albumile. Oli selline jõhkra sõnumiga punklugu.

See kujund meenus, kui kuulsin mupo juhi kinnipidamisest ja pistisekahtlusest. Tõepoolest, Tallinna juhtimine kärssab: linnapea skandaal Vene rahaga, koalitsiooni lagunemine ja üldse mitte esimene kord, kui mõnd kõrget linnaametnikku süüdistatakse korruptsioonis. Kuid hoolin oma linnast liiga palju, et kauem tulekahjukujundiga mängida.

Tõtt-öelda võinuks oodata, et nüüd taastab Keskerakond "tõekomisjoni" volitused või vähemalt ütleb, et eriteenistus on poliitikasse kistud ning keskerakondlikku linnaaparaati püütakse taas diskrediteerida.

Esimese hooga midagi sarnast ei juhtunud. Vastupidi, Koit Pikaro ütles hoopis, et on Järvikut ammu ebaausaks inimeseks pidanud ja välja tuleks vahetada 70% Järviku palgatud töötajaist. Karm avaldus.

Mina ei tunne Järvikut ega oska temast isiklikult vähimatki arvata. Küll aga olen ammu tähele pannud, et mupo näol on loodud kaasaegses linnajuhtimises mittevajalik organisatsioon. Sellega, milles mupo on või võiks olla vajalik, saaksid hakkama ka muud linnaasutused.

Küll on mupo näol loodud ebaterve karistusasutus, mis kahandab kodanike usaldust võimu vastu, muudab normiks pigem inimeste karistamise kui linnaelu parema korraldamise. Mupo ei tee sisulist tööd, vaid imiteerib seda, ta ei loo ühiskonnale vajalikke harjumusi, väärtusi, vaid lõhub neid. Keegi ei kiida heaks piletita sõitu, kuid mida peavad arvama väikesed trammijänesed, saades teada, et neid jahtiv mupo ise on seotud korruptsiooniga?

Lisaks meenuvad jaburad lood sellest, kuidas öösel kirjutati parkimistrahve inimestele, kes olid kodumaja ees jätnud auto kaks ratast kõnniteele - ikka selleks, et teised autoomanikud liigelda saaksid. Või siis lugu, kuidas kaotatud lemmiklooma kohta laternapostile jäetud kuulutus tõi koeraomanikule trahvi.

Kas ja millega on Järvik seaduse vastu eksinud, peavad ütlema kohus ja uurimisorganid. Linnavalitsus seevastu peab lõpuks ometi ütlema, kuidas täiesti eksitava nimega asutuse ehk munitsipaalpolitsei (mis tegelikult ei ole politsei) töö ja tegevus ümber korraldada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing