Tallink Grupp viskas ankru korraks vette

Raivo Sormunen 19. jaanuar 2011, 00:00

Kui Tallinki aktsia on positiivsete uudiste tuules viimasel ajal väga edukalt purjetanud, siis esmaspäeva õhtul avaldatud kvartalitulemused võiks aktsia ümber tekkinud eufooriat veidi jahutada.

Tallinki suvekuudel teenitud 42 miljoni eurone kasum süstis turule usku. Firma sügisel näidatud reisijate ja kaubavedude kasvunumbrid panid investoreid üha julgemalt naeratama. Ka aktsia on heade tulemuste tõttu teinud läbi kiire liikumise. 2010. aasta 113% tõusu kõrvale oli aktsia suutnud esmaspäeva õhtuks näidata ka 2011. aastal investoritele ligi 14% kasvu.

Kasvav usk. Kõik see süstis investoritesse ja analüütikutesse usku, et Tallink suudab novembriga lõppenud 2010/2011 majandusaastal näidata ka väga head kasumirea paranemist. Nagu kõige selle kinnituseks tuli LHV vaid mõni tund enne Tallinki tulemuste avaldamist välja julge analüüsiga, milles tõsteti aktsia soovitust "neutraalse" pealt "osta" peale ning anti väärtpaberile 1,05-1,15 eurone hinnasiht. Paraku olid aga investorite ootused aetud üleliia kõrgeks. Nii jäi Tallinki ärikasum näiteks alla LHV ootustele 12 miljonit eurot. Ka SEB Enskilda ja Swedbank ootasid Tallinkilt paremaid tulemusi.

Tulud ja kulud kasvasid koos. Kui tulupoolt suutis Tallink võrreldes aastatagusega kasvatada tervelt 23 miljoni euro võrra, siis kasvanud kütuse-, intressi, turundus- ja tööjõukulud aitasid kasuminumbrit parandada vaid 2 miljoni euro võrra.

Esmaspäeval viimase kolmekümne kuue kuu kõrgtasemel sulgunud Tallinki aktsia lõpetas eile 0,855 eurol ehk 3,4% miinuses. Võiks öelda, et investorite reageering oli üllatavalt tagasihoidlik.

Ühelt poolt aitas Tallinki aktsiahinna stabiliseerumisele kaasa väga head liikumised Euroopa aktsiaturgudel. Teisalt aga ootavad tõenäoliselt paljud investorid Tallinkilt uusi ja positiivseid kuuraporteid, enne kui paanitsema hakata. Sinnamaani võiks aga aktsia praeguse taseme ümber pendeldada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:46
Otsi:

Ava täpsem otsing