Nordea: riskide juhtimine ei ole spekulatsioon

Alyona Stadnik 24. jaanuar 2011, 15:25

Nordea jaepanga juhti Olavi Pakkoneni sõnul ei ole riskide juhtimise (nagu intressiriski maandamise) eesmärk mitte spekuleerida, kas on võimalik saada võitu võrreldes olukorraga, kus turuintressid jäetakse fikseerimata, vaid stabiilsus ja kindlus tuleviku osas.

„Intressiriski maandamine on nagu sõiduauto kindlustamine õnnetuse vastu. Kindlustus on väärtus iseenesest,“ kommenteeris Pakkonen. 

Pakkonen lisas, et euro rahaturuintresside põhi jäi eelmise aasta kevad-suvesse ning kooskõlas majanduse  taastumisega on intressid jätkuvalt tõusmas. 

"Meie ootuste kohaselt tõusevad euro rahaturuintressid (Euribor 3-kuud) aastases ja kaheaastases perspektiivis vastavalt ca 0,80%i ja 1,50%i. Finantsturgude ootus on mõnevõrra kõrgemad intressitasemed," lausus ta.

Pakkoneni arvates on oluline rõhutada, et koos lühiajaliste rahaturuintresside tõusuga muutub kallimaks ka kindlustus intresside tõusu vastu, sest selle hind sõltub turgude intresside ootusest pikemas perspektiivis. 

Eluasemelaenu võtja peaks kiirelt pöörama tähelepanu kasvavatele intressikuludele ja kliendile soovitatakse  intresside fikseerimist, vahendas Kauppalehti Soome pankade sõnumit.

Eluasemelaene saab hetkel fikseerida pikemaks ajaks tasemel, mis jääb alla Euribori kümne aasta keskmist taset ning mida võib üsna harukordseks pidada. Samas on Euribor juba tõusuteele asunud.


 


 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2011, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing