Soomes tuli automüügi kasv eraisikutelt

Anu Jõgi 25. jaanuar 2011, 19:55

Soomes vedasid möödunud aastal sõiduautode müügi kasvu eraisikud, kuigi autokaupmehed ootasid, et majandusolukorra paranedes tulevad ostma ettevõtted, vahendas Kauppalehti T&T uudist.

„Autode müük eraisikutele kasvas eelmisel aastal 36 protsenti, aga ettevõtted ostsid vaevalt 4 protsendi võrra rohkem,“ ütles ALD Automotivi tegevjuht Pekka Kivinen.

Eelmisel aastal registreeriti Soomes ettevõtetele 38 000 sõiduautot, mis jääb mõne aasta tagustele numbritele ilmselgelt alla. Kivineni arvates ei ole ettevõtted veel täiesti kindlalt jalule tõusnud ja on seetõttu uute autode muretsemisega ettevaatlikud.

Ka autoala keskliidu tegevjuht Pekka Rissa kinnitas, et pikisilmi majandussurutise järel oodatud ettevõtete autooste ei ole tulnud. Loodetakse, et müük saadakse lõpuks käima sellel aastal.

Rissa sõnul on lähiaastate põhiküsimus, kuidas suurte vanuserühmade pensionile minek hakkab mõjutama automüüki. Tööelust kõrvale jääval vanusegrupil on kasutada suhteliselt rohkem ametiautosid kui noorematel töötajatel. Põlvkonna vahetudes võib väheneda ka ametiautode arv.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2011, 19:56
Otsi:

Ava täpsem otsing