Egiptuse asemel Kanaaridele puhkama

Kaisa Tahlfeld 31. jaanuar 2011, 00:00

Välisministeerium teatas eile lõunal, et ei soovita rahutuste edasise leviku tõttu Egiptusesse reisida.

Novatoursi tegevjuht Andree Uustal ütles eile, et Novatours peatab ajutiselt Egiptuse pakettide müügi, kuni olukord riigis stabiliseerub.

Lisalennud Kanaaridele. Seevastu tellib Horizon Travel Egiptuse reiside tühistamise tõttu tekkinud suurema nõudluse rahuldamiseks lisalende Kanaari saartele.

Horizon Traveli tegevdirektori Cinzia Siigi sõnul on firma tellinud kaks lisalendu Tenerifele, kuid otsib võimalusi täiendavate tšarterlendude korraldamiseks. "Peame hotellidega aktiivselt läbirääkimisi täiendavate majutuskohtade leidmiseks. Tuleb arvestada, et Egiptus oli populaarne sihtpunkt ka Lääne-Euroopas ja Skandinaavias, mistõttu otsivad ka nende piirkondade arvukad turistid uusi puhkusevõimalusi. Suurenenud nõudlus tekitab hotellitubade defitsiiti ja võib seetõttu tõsta reisipakettide hinda," lausus Siig.

Siigi hinnangul võis juba eelmisel nädalal märgata ka eestlaste tavapärasest märksa suuremat huvi leida Egiptuse asemel mõni muu, turvalisem sihtpunkt.

Soome reisikorraldajale Aurinkomatkat kuuluv Horizon Travel ei korralda praegu ise Egiptuse reise. Aurinkomatkat on teatanud, et toob kõik nende kaudu Egiptuses viibivad turismigrupid tagasi ja püüab leida klientidele asendussihtpunkte, mille seast hinnalt ja asukohalt kõige sobivamaks peetakse Kanaari saari.

Ka Finnmatkat teatas kõikide Egiptuse lendude ärajäämisest veebruaris, kirjutas Helsingin Sanomat.

Reisibüroo Lomamatkat on otsustanud alustada klientide kojutoomist Hurghadast.

Soome välisministeerium karmistas eile reisipiiranguid. Punase mere rannaaladel Hurghadas ja Sharm-el-Sheikhis on meeleolud liikunud halvemas suunas, teatas Soome Kairo suursaadik.

Mitmed riigid alustanud turistide kojutoomisega. Suursaadik Roberto Tanzi-Albi arvates on olukord muutunud rohkem Hurghadas.

Hurghadas töötav rootslane rääkis Dagens Nyheterile, et poe- ja restoranipidajad valmistuvad rünnakute vastu poodide ja söögikohtade sulgemisega ja relvade hankimisega.

Helsingin Sanomate teatel on ka teised riigid teinud turistide evakueerimise otsuseid. Türgi saatis eile lennukid oma kodanikke ära tooma ja ka USA on kutsunud ameeriklasi Egiptusest koju lendama.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:46
Otsi:

Ava täpsem otsing