Electrolux ootab liiga aeglast kasvu

Romet Kreek 03. veebruar 2011, 00:00

Eile avaldas kvartalitulemused Electrolux . Ettevõtte aktsia hind tegi suurima kukkumise alates juulist. Põhjuseid oli piisavalt, nii et otsustasin sellest aktsiast kasumi välja võtta. Electrolux prognoosis, et kasvab tänavu Euroopas umbes 2 protsenti ja Põhja-Ameerikas 3 protsenti. Ka ootab ettevõte, et toorainete hinnatõus lisab 2 miljardi Rootsi krooni võrra kulusid (JPMorgani ootus oli 1,5 miljardit).

"Euroopa vajab tähelepanu," ütles Swedbanki analüütik Claes Rasmuson Bloombergile. "Nad peavad tegema kõvasti tööd kasumlikkuse parandamiseks hindade tõstmise ja tootevaliku parandamise kaudu. Need on tööriistad, mis neil on olemas. Võimalik, et kusagil annab veel mingeid kulusid kokku hoida, kuid mitte juhul, kui need on toorainekulud," märkis analüütik, kes siiski soovitab aktsiat osta.

Neljanda kvartali puhaskasum kasvas 664 miljonilt Rootsi kroonilt 677 miljonile ehk 2,33 Rootsi kroonilt aktsia kohta 2,36 Rootsi kroonile. Käive vähenes 2,3 protsenti, 27,6 miljardile Rootsi kroonile. EBIT-kasumiks tuli 1,7 miljardit Rootsi krooni, mis oli 4 protsenti JPMorgani prognoositust väiksem.

Electrolux pani 52protsendise osaluse ostu Egiptuse ettevõttes Olympic Group Financial Investments seisma seoses riigis valitseva poliitilise olukorraga. Electrolux tahab jätkuvalt osta osalust, mille alusel on Egiptuse ettevõtte väärtus 433,8 miljonit dollarit.

Electoluxi aktsia hind langes 7,7 protsenti, 167,30 Rootsi kroonile. Otsustasin aktsiad müüa ja võtta kasumi välja, kuna ettevõte tegutseb keerulises tegevuskeskkonnas. Ettevõte on juba väga efektiivne. Kui ei suudeta toodete hindu tõsta, siis võivad tulemused halveneda, kuna tegutsetakse suhteliselt tagasihoidlike kuludega piirkondades ja toorainete hinnad tõusevad. Kui kriis jääb püsima, siis kui palju Euroopas uusi külmikuid ostetakse? Tööpuudus on kõrge ja ehitusaktiivsus madal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing