Nokia allakäik jätkub isegi Microsoftiga

Fredy-Edwin Esse 15. veebruar 2011, 00:00

Reedese ühinemisteate järel on Nokia aktsia jätkuvalt kukkumas ja analüütikud ilusat tulevikku niipea ei näe. Firma ei ole seadnud isegi mitte konkreetseid finantseesmärke ja paar rasket eesseisvat aastat on sundinud pankasid alandama Nokia niigi nõrga aktsia hinnasihti veelgi.

Pettumus oli suur. Swedbanki analüütikud Jari Honko ja Håkan Wranne soovitasid läinud nädala teisipäeval avaldatud analüüsis Nokia aktsiat osta ning väärtpaberile antud 10,50eurone hinnasiht andis alust üle 26protsendiseks aktsiahinna tõusuks. Paraku tõi reedene ühinemisteade Microsoftiga kaasa sellise müügilaine, et kõigest kuus päeva hiljem kärbiti hinnasihti koguni 43%, 6 eurole. Kõige krooniks soovitab Swedbank nüüd ostmise asemel hoopis Nokia aktsiaid müüa.

Panga sõnul oli osa uuest strateegiast ootustega kooskõlas, kuid Symbiani operatsioonisüsteemi ja Ovi platvormi likvideerimine koos heade finantstulemuste väljavaadete puudumisega ei olnud kindlasti Swedbanki nägemuses. Lisaks tunneb pank, et Nokia müüs ennast Microsoftile liiga odavalt.

Raskeks läheb Nokial eelkõige n-ö üleminekuperioodil, kus Symbiani asemele tuuakse Windows, mille jooksul võib Nokia kaotada veelgi enam turuosa konkurentidele. Panga sõnul on see risk, mida investorid ei ole valmis võtma. Swedbank prognoosib, et Nokia kaotab järgneva paari aasta jooksul veelgi enam turuosa.

Ebaatraktiivne aktsia. Enda värskelt avaldatud analüüsis ei hoidnud ennast Nokia kallal nokkimast tagasi ka LHV. Kõrge majandusnäitajate määramatus ning surve turuosale nii nutifonide kui ka madalama hinnaklassiga telefonide segmendis muudavad Nokia aktsia meie arvates vähemalt järgnevaks 12 kuuks ebaatraktiivseks, seisis analüüsis.

LHV säilitab Nokia aktsiale küll neutraalse soovituse, kuid aktsia õiglase väärtuse langetavad 8,5 euro pealt 6 eurole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing