Citi tegevjuht: Arenevad turud võivad ülekuumeneda

Rait Rebane 15. veebruar 2011, 22:51

Ühendriikide suurpanga Citigroupi tegevjuht Vikram Panndit teatas täna, et arenevad turud võivad lähiajal üle kuumeneda, selle vältimiseks peab suurendama tootmisefektiivsust ning ohjeldama inflatsiooni.

Täna ISI Group 2011 konverentsil ülesastunud Pandit teatas samuti, et suurpankadel võib tekkida raskusi 20 protsendise tootluse saavutamisega aktsiaturgudel.

„Paljud arenevad turgudel on tootlikkus väga madal ning selletõttu on seal ka risk läbi kukkuda, samuti tuleb tegeleda inflatsiooni võimalike mõjudega,” teatas Pandit, „kiiresti tõusvad toiduhinnad viitavad sellele, et on riike kus tootmine pole enam efektiivne.”

Siiski Citigroupi tegevjuht on veendunud, et see toimub kuna arenevad turud kasvavad liiga kiiresti. Mehe sõnul on nende riikide suurimaks katsumuseks tootlikkuse tõstmine.

Citigroupil on USA suurpankadest suurim seotus arenevate turgudega, ettevõtte tegevjuht aga selles ohtu ei näe. Samuti võib Citi lõigata kasu sellest kui arenevad turud hakkavad tootlikust suurendama. Nimelt investeerib pank väga agressiivselt nende regioonide kiiresti kasvavatesse tööstusharudesse.

„See on meie jaoks pikas perspektiivis väga tulus,” teatas Pandit.


 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2011, 22:51
Otsi:

Ava täpsem otsing