Mitte midagi pole veel otsustatud

Andrus Ansip 17. veebruar 2011, 00:00

Mina ei ole kahjuks Postimehe peatoimetaja, mina ei vastuta Postimehe sisu eest. Aga mulle see konkreetne artikkel absoluutselt ei meeldinud.

Arvan, et väga eksitav on praegu jätta inimestele muljet, nagu nendel valimistel oleks põhiküsimus see, kes saab teiseks ja kes tuleb kolmandaks selles võistluses.

Kui selline arvamus, et võitja on juba ette teada, võetakse väga laialdaselt omaks, võib juhtuda nii, et see, kelle võitu eeldatakse, saab lõpuks hoopis kolmanda koha.

Ja loomulikult, kui praegu räägitakse Reformierakonnast kui võitjast erakonnast, siis selline kurb perspektiiv mind kuidagimoodi ei rahulda.

Ma arvan, et need avaliku arvamuse küsitlused, mis on mõnda aega tagasi tehtud, millel oma tõepõhi kindlasti all on, ei ole praegustes oludes enam paikapidavad.

Eksitav on jätta inimestele muljet, et kõik on juba ammu ära otsustatud ja iga konkreetse valija häälest ei sõltu enam mitte midagi.

Nendel valimistel selgitatakse ikkagi välja see, kes hakkab Eesti riiki riigikogu ja valitsuse tasemel juhtima järgmise nelja aasta jooksul, ja mitte midagi pole otsustatud enne, kui valijad selle otsuse langetavad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing