Eksperiment uue ja vanaga

Signe Sillasoo 18. veebruar 2011, 00:00

Eksperimendid on mulle alati meeldinud, nendes on omamoodi põnevust, teadmatust ja innovatsiooni. Kunagi ei tea, kuidas miski välja kukub ja milliste uuendusteni katsetus välja viib.

Tore on, kui lõpptulemus, olgu see siis keemiakatse, uue lennuriista test või kulinaarne proov, häid tulemusi annab. Kui mitte, pole ka katki midagi, alati saab järgmine kord midagi paremini teha.

See laupäev eksperimenteeritakse ka - rohke publiku ees. Esimest korda huvilisteni jõudev tummfilmide festival "Tummfilmid tõstavad häält" pakub kooslust vanast klassikast ja tänapäevasest improvisatsioonist. Nimelt ühendatakse filmiseanssidel ühtseks tervikuks kinokunst ja muusika. Valdavalt vanad filmid saavad endale muusikute abiga uue heli - tavapäratu, harjumatu, üllatusliku. Tango või kärts-mürts-muusika ei ole 1920ndate filmide peale mõeldes just esmane, mis taustaheliga seoses mõttesse tuleb, nüüd siis tehakse katset.

Ja et esinejad on maailma eri paigust ja väga nimekad, siis tõotab ettevõtmisest tulla üks värvikirev eksperiment. Jääb ainult üle loota, et hea idee tuule tiibadesse saab ja iga aasta publikut rõõmustama hakkab. Ikka seepärast, et üllatuslik uue ja vana kokkusobitamine ning eksperimenteerimine ei lõppeks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing