Töötajad on valmis riskima

Katariina Krjutshkova 18. veebruar 2011, 00:00

"Inimesed on raskete aegade krambist üle saanud. Enam ei hoita töökohast kümne küünega kinni, nagu seda tehti majanduskriisi alguses ja põhjas. Inimesed on taas valmis paremate arenguvõimaluste ja töötingimuste nimel riskima uue katseajaga," kommenteeris CV-Online'i juhatuse liige Agu Vahur.

"Tuleb nõustuda Agu Vahuriga, et inimesed ei hoia iga hinnaga oma olemasolevast töökohast kinni ning on valmis vastu võtma uusi väljakutseid ning proovima uusi võimalusi," sõnas Rakvere Lihakombinaadi personalijuht Kadri Rattasepp. Tema sõnul on viimasel ajal lahkumise põhjuseks märgitud Soome tööle minemist.

Töötajad lahkuvad omal soovil. Ka G4S personalidirektor Eela Velström ütles, et tunnetuslikult on tööturu mõõn möödas - inimesed on taas liikuma hakanud. Sealhulgas on võrreldes eelmise aastaga ka vabatahtlik voolavus kasvanud, lausus ta.

"Kui töövõtjad on juba valmis riskima, siis tööandjad veel mitte," märkis Velström. Tema sõnul on pilt tööandjate leeris üsna staatiline. Lähiaastal pole oodata kaugema perspektiiviga loodavaid töökohti, pigem tehakse neid juurde siis, kui töökohtade loomist soodustab kindel projekt või tellimus ning kulu ja tulu on tasakaalus, rääkis Velström.

Maxima avalike suhete juhi Erkki Erilaiu sõnul palkavad nad tänavu viis korda rohkem inimesi kui mullu, sest kaubandusketil on kavas suured laienemised. Plaanis on juurde palgata ligi 500 töötajat.

"Inimestest, kes on ennast piisavalt kriisiaastatel tõestanud, tuleb hoida tugevamini kinni kui siin kaks aastat oli võimalik. Stiimuleid ja motivatsiooni tuleb rohkem anda," sõnas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing