Horizoni juht: püstitasime mullu aastatoodangu rekordi

Kaisa Gabral 18. veebruar 2011, 14:31

Kehras asuva Horizon Tselluloosi ja Paberi AS 2010. aasta käive oli 52 miljoni eurot ning puhaskasum 8,6 miljonit eurot, mis teeb kasumimarginaaliks 16,5 protsenti, näitavad jõupaberitootja täna avaldatud auditeerimata finantstulemused.

“2010. aasta märkis globaalsetel paberiturgudel selget taastumist ning meie müügipingutuste tulemuseks olid üha suuremad tarnemahud Horizoni senistele ja uutele klientidele. Horizon püstitas mullu aastatoodangu rekordi ning terve aasta oli väga tempokas - kuu keskmine toodangumaht ulatus 6000 tonnini. Rahvusvahelises võrdluses läks meil palju paremini kui mitmetel konkurentidel,” ütles Horizoni juhatuse esimees Ashwani Sharma.

Sharma lisas, et positiivne meeleolu müügis on talvekuudel jätkunud, kuigi tavaliselt on siis olnud nõudlus väiksem. ”Turuperspektiiv on soodne Aasias, Aafrikas, Lõuna-Ameerikas ning loodame ka Euroopa turu paranemisele,” lisas ta.

Sharma sõnul annavad head tulemused alust investeeringutega jätkamiseks 2011. aastal, et tõsta Horizoni konkurentsivõimet välisturgudel. Mõned uued projektid on juba alanud.

Horizon on Eesti ainus pakkematerjaliks mõeldud jõupaberi tootja ning ettevõte ekspordib toodangut 50 riiki. Singapuri päritolu globaalse kontserni Tolaram Group täisomanduses olev Horizon on oluliselt määral kaasajastanud tehase sisseseadet; viimasel kümnel aastal on investeeritud ligikaudu 70 miljonit eurot. Alates 1995. aastast, mil paberivabriku omandas Tolaram Group on ettevõte märkimisväärselt investeerinud toodangu kvaliteedi tõstmisse, ettevõtte efektiivsusesse ja keskkonnakaitsesse.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2011, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing