Rae vald sai koduomaniku sõbra tiitli avansina

Taavi Madiberk 21. veebruar 2011, 00:00

Raivo Uukkivi väited ei ole tõesed. Nimelt väidab Uukkivi artiklis "Häbitu vale või valimiskampaania" (Äripäev 17. 02) nagu oleks koduomaniku sõbra tiitel antud Rae vallale põhjendamatult. Kummastav on asjaolu, et samas artiklis tunnistab endine Rae vallavanem, et maamaksuvabastus on Rae vallas tegelikult kehtestatud.

Eesti Omanike Keskliidu eesmärgiks on, et kodude maamaksuvabastus peab olema üleriigiline. Oleme selle toetuseks kogunud üle 10 000 allkirja, esitanud riigikogule seaduseelnõu ning tegelenud maamaksu küsimustega pidevalt, nõustades igal kuul kümneid inimesi.

Esimesel koduomanike kongressil, kus osales pea 1000 koduomanikku, kuulutati välja traditsioonilised koduomaniku sõbra ja kiusaja tiitlid. Seekord otsustati koduomaniku sõbra tiitel anda kolmele omavalitsusele, kes kasutasid seadusega antud võimalust kodualune maamaks kaotada. Neid omavalitsusi oli kolm: Harku, Jõgeva ja Rae vald. Tänavu on neis valdades maamaksust vabastamise ülempiir 1 hektar Harku ja Jõgeva vallas ning 500 m2 Rae vallas. Piirmäärast välja jääva elamumaa maksustamismääraks on kõigis nimetatud valdades 2,5 protsenti.

Tõsi, Rae vald otsustas küll kodude maamaksuvabastuse kehtestamisel ühe käega anda ning teisega võtta, tõstes maamaksumäära selleks aastaks 2,5 protsendini - selline käitumine on koduomaniku seisukohalt taunitav.

Auhinnaga tahtsime siiski tunnustada neid omavalitsusi, kes on astunud sammu õiges suunas. Seega sai Rae vald tiitli omalaadse avansina, et survestada neid veelgi tõstma maksuvabastuse ülemmäära.

Loodame, et ka Raivo Uukkivi tuleb kaasa üleskutsega, et Rae vallas võiks kodud maamaksust olla vabastatud vähemalt hektari ulatuses ning et tuleks sisse seada üleriigiline kodude maamaksu vabastus.

Kodude maamaks on parteideülene teema ning siin on igasugune koostöö ning koduomanikepoolne konstruktiivne surve valla- ning linnavolikogudele või parlamendile teretulnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing