Rootsi ettevõte Hanza investeerib tugevalt Tartu filiaali

Birjo Must 25. veebruar 2011, 11:09

Rootsi tootmisettevõte Hanza kavatseb 2011. aasta esimeses kvartalis investeerida 5,11 miljonit eurot ja ettevõtte asepresidendi Thomas Lindströmi kinnitusel suunatakse suur osa sellest kontserni filiaali Hanza Tarkonisse Tartusse.

"See tähendab rohkem stantsimise ja pulbervärvimise masinaid ning ka laserskännereid Hanza Tarkonile," lisas Lindström majandusuudiskirjale news2biz Estonia.

Tema sõnul on Eesti filiaal hakanud pärast madalseisu 2009. aastal uuesti tööjõudu värbama ning töötajate arv on juba 500, võrreldes 520ga enne kriisi algust. Mida täpselt uus investeering tööhõivele tähendab, pole veel selge.

Hanza kliendid on peamiselt rootslased ja kuna Rootsi tööstus on viimase aasta jooksul näidanud jõulist kasvu, on Hanza tegevus hakanud samuti õitsema.

Eelmisel aastal ulatus Hanza grupi käive 86,4 miljoni euroni, kuid ettevõte loodab 2011. aastal kasvatada käivet 102 miljoni euroni. Hanza peamised kliendid on Ericsson, Saab, Atlas Copco ja Saksa Siemens.

Hanza Tarkon on Hanza grupi suurim filiaal. Lisaks sellele paiknevad tootmisüksused ka Rootsis ja Poolas. Hanza grupis töötab kokku 800 inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. February 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing