Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pillesaar: riik peab muutma maksusüsteemi kaasaegseks

Katariina Krjutškova 27. veebruar 2011, 13:39

Minu teada ei esinda Jürgen Ligi sotsiaalmaksu lae küsimuses oma erakonna seisukohta, kommenteeris rahandusministri avaldust Tarkvaraarendaja ASi Helmes suuromanik Jaan Pillesaar.

„Riik hoiab kiivalt kinni 90ndatel hästi töötanud maksusüsteemist, aga riik on jõudnud oma järgmisse arenguetappi, ning see süsteem vajab kohendamist uutele väljakutsetele,“ sõnas Pillesaar.

Tema hinnangul aitab sotsiaalmaksu lagi majanduses tekkinud struktuurseid probleeme osaliselt ja pikaajaliselt lahendada. „Loomulikult ei ole sotsiaalmaksu piiramine imerohi, aga see oleks vähemalt esimene väike märk riigi poolt, et riik on tegelikult otsustanud hakata muutma majanduse struktuuri kaasaegsemaks,“ sõnas Pillesaar.

Pillesaare sõnul on sotsiaalmaksu lae näol meelega valitud suhteliselt väike muudatus korraga, et oleks suhteliselt väikese riskiga võimalik näha ja mõõta tulemusi.

Pillesaare sõnul võib sellest tekkiva eelarve augu katteks kaaluda mitmeid võimalusi. Üks neist võiks näiteks olla haigushüvitistele samasuguse lae seadmist kõrgemapalgalistel töökohtadel. „See oleks mõistlik ja õiglane lahendus,“ ütles Pillesaar.

Samuti kannatab veidi suurendada näiteks mõningaid keskkonnamaksusid, lisas ta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2011, 13:39
Otsi:

Ava täpsem otsing