Buffetti näpud sügelevad suurte tehingute järele

Raivo Sormunen 28. veebruar 2011, 09:39

Investeerimisguru Warren Buffett kirjutab valdusfirma Berkshire Hathaway aastaaruandes, et ta on valmis suurteks ülevõtmisteks.

„Me oleme valmis. Meie hiigelsuur relv on laetud ja mu päästikusõrm sügeleb,“ märgib Buffett, rõhutades vajadust just suurte ülevõtmiste järele.

Buffettil jõudu ülevõtmisteks on. Berkshire Hathaway`l oli eelmise aasta lõpul kontol 38 miljardi dollarit vaba raha ning uut raha tuleb pidevalt peale.
„Ma arvan, et ta ajab taga suurt ostutehingut. Berkshire rahategemisvõime on tohutu. Ma ootan midagi märkimisväärset,“ ütles uudisteagentuurile MarketWatch Berkshire aktsionär Michael Yoshikami.

Ehkki Berkshire portfellis on umbes 80 erinevat investeeringut on kindlustussektori osakaal väga suur. Seetõttu võib arvata, et Buffett soovib ülevõtmistega oma portfelli ka paremini hajutada.

Maailma üks rikkaimaid inimesi on oma viimases aastaaruandes ülimalt positiivselt meelestatud just USA majanduse suhtes.
„Raha liigub alati võimaluste suunas ja neid võimalusi on kuhjaga Ameerikas. Inimeste potentsiaal pole siin kaugeltki ammendunud,“ märkis Buffett, kes usub Ühendriikide süsteemi ja ootab et selle potentsiaal pääseb valla. Lisaks loodab Buffett et USA eluasemeturg taastub umbes aasta jooksul.

Turgudel arvatakse, et maailma esiinvestori üllatavalt positiivne sõnavõtt annab täna positiivse tõuke ka USA aktsiaturgudele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2011, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing