Lepik: investeerimishoius on psühholoogiliselt nutikas toode

Silvia Kruusmaa 28. veebruar 2011, 07:20

Investeerimisnõustaja Kristjan Lepiku sõnul sõltub investeerishoiuse edukus kokkupandud struktuurist, hoiustajad aga peavad kindlasti tähele panema inflatsiooni võimalikku mõju hoiustatud rahale.

Investeerimishoiuste puhul tuleb kindlasti arvestada sellega, et nende puhul on struktuur sõltuv deposiidi intressitasemetest - kui intressid on nii madalal kui praegu, on üsna raske atraktiivselt selliseid investeerimishoiuseid teha, kus 100% põhiosa kaitstud ning tuleks kaaluda mõningase riskipreemia lisamist, sõnas Lepik.

"Teiseks võiks lisada, et tegemist on psühholoogiliselt üsna nutika tootega, kuna paljud investorid ei oska arvestada raha ajaväärtusega. Kui inflatsioon on 5% aastas ja periood 5 aastat, siis võib ju tunduda küll, et ma ei kaota midagi kui saan ainult põhiosa tagasi viie aasta pärast, kuid tegelikul on raha ostujõud selle ajaga rohkem kui veerandi võrra kahanenud. Nii et seetõttu mulle praeguses keskkonnas tunduvad oluliselt atraktiivsemad 6 ja 12 kuu pikkused perioodid, viieks aastaks küll raha kinni ei paneks, sest tõenäoliselt intressid ka ülespoole liikumas," rääkis Lepik.

Kolmandaks tõi Lepik välja, et on väga oluline, mis on investeerimishoiuse alusvaraks - see kui hästi on investeering valitud, sellest ka investeerimishoiuse tootlus kinni. Seega üheselt ei saa öelda, kas investeerimishoius on hea või halb, sõltub kokkupandud struktuurist, nentis ta.

Sampo Pangas oli mullu lõppenud investeerimishoiuste keskmine intressimäär 4,47%. Parim hoius oli 10% riskipreemiaga EURO Nokaut, mis mängis Norra krooni tugevnemise peale ja pakkus 52,5%aastatootlust.

SEB investeerimsihoiuste keskmine intressimäär oli eelmisel aastal 2,61% (parim hoius oli 10% riskipreemiaga Comm-PASS, mis baseerus toorainetele ja pakkus 22,7% aastatootlust) ja Swedbanki keskmine oli 2,4%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2011, 10:10
Otsi:

Ava täpsem otsing