Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Stora Enso: kindlasti on meie efektiivsus kasvanud

Katre Pilvinski, Anne Oja 02. märts 2011, 07:20

Puidufirma Stora Enso Eesti ASi nõukogu esimees Rait Hiiepuu kinnitas efektiivsuse kasvu nii metsanduses kui ka puidutöötluses.

„Kindlasti, suur osa müügi suurenemisest pea sama arvu töötajatega on efektiivsuse kasv, aga palju on ka seda, et kriisi ajal toodeti alakoormusega. Nüüd on hakanud mahud taastuma,“ rääkis Hiiepuu.

„Mis efektiivsuse kasvu puudutab, mõeldi tootmisprotsessid läbi. Kui olid head ajad, ei analüüsinud keegi, kui efektiivselt sa oma ressursse kasutad,“ selgitas Hiiepuu toimunut. Kindlasti tehti ka investeeringuid, kuid majanduskriisi ajal polnud kaasaegsematesse seadmetesse suunatud summad kuigi suured, arvas ta.

Hiiepuu märkis: „Üldised numbrid käivad ka meie kohta. Oleme protsessid läbi mõelnud, inimeste arvu vähendanud ja suurendanud efektiivsust, seda eelkõige metsavarumises.“ Imavere ja Näpi saetööstustes jäi töötajate arv enam-vähem samaks, lisas ta.

Sellelt aastalt ootab Stora Enso Hiiepuu sõnul häid tulemusi, sest turul on nõudlus olemas.

Äsja avaldatud statistika kohaselt tegid Eesti ettevõtted möödunud aasta neljandas kvartalis pisut vähema arvu töötajatega viiendiku võrra suurema käibe.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2011, 07:20
Otsi:

Ava täpsem otsing