Ekraanile jõuab Eesti filmide paremik

ÄP 04. märts 2011, 00:00

Eesti filmi päevad pakuvad seitsme festivalipäeva jooksul vaatamiseks 21 Eesti filmi.

Eesti filmi päevad on kodumaiste filmide festival, mis võtab kokku eelmisel aastal eesti filmimaastikul toimunu. Läinud aasta filmiparemiku vaatamise kõrval saab publik kohtuda filmide tegijatega ja kogeda mitmesuguste ürituste kaudu vastastikust tagasisidet.

13. Eesti filmi päevade võistlusprogrammis linastub 21 filmi, millest viis on mängufilmid, viisteist dokumentaalfilmid ning üks on animafilm.

Koostöös Eesti Filmiajakirjanike Ühinguga annab Eesti Kinoliit võidufilmile loomestipendiumi ning Kuld- ja Hõbepääsu teenetemärgid.

"Minu meelest võiksid filmipäevad leida lõpuks ometi laiemat kõlapinda. Nad võiks olla turgutuseks kogu Eesti filmile. Tahame tutvustada Eesti filmi ka välismaisele publikule. Seetõttu linastub sel aastal mitu filmi ingliskeelsete subtiitritega," kommenteeris festivali peakorraldaja Peter Murdmaa.

"Koolinoortele mõeldud programmiga soovime õpetada noori armastama ja väärtustama Eesti filmi. Loodetavasti kasvab sellisel moel nende seast juurde ka tulevasi filmitegijaid," lisas ta.

Eesti Kinoliit korraldab Eesti filmi päevi alates 1980ndatest. Taasiseseisvunud Eestis toimus Eesti Kinoliidu algatusel rahvuslik filmiüritus esimest korda 1999. aastal. Sellest ajast peale on Eesti filmi päevad toimunud igal aastal Tallinna kinomajas, alates 2010. aastast aga ka teistes Tallinna kinodes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing