Kaootiline põikamine linnaruumis

ÄP 04. märts 2011, 00:00

Tartus galeriis Y on avatud näitus "Põikajake ja prügihunt", mis on ainest ammutanud muinasjutust "Punamütsike ja kuri hunt".

Põikajake ja prügihunt on väljamõeldud tegelased, kes kohtuvad tänavanurgal - seal, kus maastur teeb põrgulärmi ja kiirendab ning kust vahel mõni jalakäija juhtub mööda kõndima.

"Nagu muinasjutus on ka selle kohtumise puhul prügihundil kõht tühi ja põikajakest ähvardab oht saada söödud.

Kuidas olukord laheneb? Mis saab prügihundi näljast ja mis juhtub põikajakesega? See joonistub lahti nii näitusel eksponeeritud installatsioonides, fotodes kui ka videotes," on kommenteerinud näituse autorid Rait Rosin, Mari-Liis Eskusson ja Anu Vask.

Näituse aluseks on ettevõtmine "Põika!", mis on kahe tantsija ja ühe kunstniku ühisprojekt. Keskseks atribuudiks selles on ratastega tool, mille toel ja najal autorid linnaruumis liiguvad.

"Oleme põikajad ja jutustame oma juhtumustest, mis me tänavatel põigates läbi oleme teinud. Meie oleme põikajad ja prügihunt on kodutu, kes püüab tänaval elades ellu jääda," on tegijad oma näituse sisu lahti seletanud.

"Kui see näitus oleks essee vormis kirjutis, siis essee tees oleks "Põikamine on tegevusena piiriks kodutu elu ja sotsiaalselt turvalise liiklemise vahel". Põikamine võib toimuda vaid ühiskondlikult aktiivse teadvuse toel," on nad selgituseks lisanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing