Total laieneb Venemaale

Fredy-Edwin Esse, California 03. märts 2011, 12:07

Euroopa suuruselt kolmas naftakompanii Total SA on nõustunud ostma 12% osaluse Venemaa gaasitootjas Novatek ja liitub firma Arctic LNG projektiga.

Peaminister Vladimir Putini residentsis antud intervjuus sõnas Totali tegevjuht Christophe de Margerie, et firma maksab osaluse eest umbes 4 miljardit dollarit, vahendab Bloomberg. Prantsuse naftafirma plaanib kolme aastaga suurendada osaluse 19,4%-ni.

Tehing on kasulik mõlemale poolele. Ühelt poolt otsivad suured naftakompaniid Venemaalt võimalusi varude täiendamiseks, samas kui maailma suurim energiatootja vajab välismaist know-how'd arendamaks projekte rasketes piirkondades.

"Tegu on hea tehinguga, millel on potentsiaali," ütles Putin.

Novateki aktsia on viimase kolme kuuga kallinenud üle 30%, mis teeb 12% osaluse väärtuseks 4,9 miljardit dollarit. Seda on rohkem kui firma turuväärtus 2004 aastal, kui Total tegi nurjunud pakkumise 25% osaluse omandamiseks.

Total ostab enda aktsiaid Novateki miljardärist tegevjuhi Leonid Mikhelsoni ja energiakaupleja Gunvor International kaasasutaja Gennadi Timtšenko käest. Esimese sõnul pole neil plaanis enda osalust olulisel määral vähendada.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2011, 12:08
Otsi:

Ava täpsem otsing