Kuidas ohjeldada Brüsselit?

Villy Paimets 07. märts 2011, 00:00

Europarlamendi liikmed hääletasid endale juurde 1500 eurot. Täpsemalt võtsid Euroopa Parlamendi liikmed EU Observeri andmeil vastu otsuse suurendada oma kaastöötajate ja büroo ülalpidamiseks ettenähtud kulusid 1500 euro võrra kuus.

Selle sammuga suureneb Euroopa Parlamendi eelarve veel sel aastal 13,25 miljoni euro (207 miljoni krooni) võrra.

Kulude suurendamise poolt olid parlamendi sotsialistlik ja paremtsentristlik Rahvapartei fraktsioon. Teised grupid olid seevastu arvamusel, et otsus oli põhjendamatu. Nii ütles Saksamaa Roheliste saadik Helga Trupel, et Europarlament saadab Euroopa Liidu kodanikele niimoodi täiesti vale signaali.

Niisiis, tegelikult pole me riigikogul ja Euroopa Parlamendil mingit vahet. Peale mastaapide muidugi. Sest kui kohalikud riigikogulased kergitavad oma palka ja esindustasusid, siis need teised seal kaugel kergitasid büroo ülalpidamiskulusid. Kui me kohalikud rahvaasemikud kulutavad paremaks eluks kohaliku maksumaksja raha, siis need teised seal kulutavad selle müstilise Euroopa maksumaksja raha. Sama raha, mida meilegi eurotoetusteks jagatakse. Kuid mis lõppkokkuvõttes on siiski samuti meie enda raha. Olgu pealegi, et praegu oleme meie siin Eestis veel saav pool, st me saame EL eelarvest rohkem, kui sinna panustame, kuid kauaks?

Kuid kui kohaliku riigikogu liigsuurtele soovidele saime ajalehtede ja avalikkuse ühisel jõul mingigi piiri panna, siis kuidas ohjeldada Brüsselit?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing